Trkačka ekipa iz Srbije u Kapošvaru

Kao i mnoge trke u okruženju, 4.Kaposvar Dombjai polumaraton je zabeležio rekordan broj učesnika. Čak 645 trkača je završilo trku, 365 u muškoj, 157 u ženskoj i 123 u ekipnoj konkurenciji. Pre dve godine dan pred polumaraton pao je veliki sneg i trčalo se na -12C. Ove godine potpuno suprotno, pravo prolećno vreme dočekalo je učesnike. Temperatura na startu po lepo sunčanom danu dostigla je neverovatnih +14C, što je ustvari idealna temperatura za trčanje. Umerini jugoistočni vetar na pojedinim delovima staze duvao je tek toliko da nas bar malo podseti da smo u sred zime. Staza izuzetno teška, sa 5 ozbiljnih uspona i jednim blatnjavim neasfaltiranim delom od nekih 200-300 metara.

Organizovanu grupu iz Srbije pored trkača TRON-a činili su i trkači iz Beograda i okoline: Marković Miljana, Segedi Miša, Živković Mihailo i Medojević Marko, a na samom startu pojavili su se Hallai Raymond i Ožvart Tihomer. Najbolje vreme od Tronovaca istrčao je Teleki Đerđ, 1:36:32 što je bilo dovoljno za 3.mesto u kategoriji M-50. Odlična je bila i Šafranj Jamanta, sa rezultatom 1:48:17 zauzela je 15.mesto u konkurenciji 157 žena. Rezultati svih trkača TRON-a: