15541593_10154762135628563_282116595124975364_n

U organizaciji Atletsko rekreativnog kluba TRON, pod pokroviteljstvom Panon televizije, 17. decembra 2016. godine u Subotici, na kružnoj tartan stazi u Dudovoj šumi održana je humanitarna trka “Osetite radost darivanja”. Po izuzetno hladnom zimskom danu trku od 5 krugova (oko 4850 metara) uspešno je savladalo 28 učesnika.

15578722_10154762143668563_2492757426490089262_n

Cilj humanitarne trke je bio da se sakupi dovoljno sredstava za pomoć najsiromašnijim učenicima osnovne škole “Kokai Imre” u Temerinu. Cilj je u potpunosti ispunjen jer su takmičari i posetioci ove sportske manifestacije sakupili 13.000,00 dinara.

Iako je takmičarski karakter trke bio u drugom planu, nakon trke proglašeni su pobednici u muškoj i ženskoj konkurenciji.

15541938_10154762146193563_2193576694552880905_n

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Jamanta Šafranj, 2. mesto je zauzela Ildiko Fabo, a treće je bila Renata Tot. Medalje najbržim takmičarkama uručio je istaknuti vetaran Janoš Vero, najbrži subotički Ironman, koji je distancu od 3,8km plivanja, 180km vožnje bicikla i trčanje maratona savladao za 10 sati i 58 minuta.

15439757_10154762146258563_5213232665671107454_n

U muškoj konkurenciji najbži je bio Edvard Halas, 2.mesto je zauzeo Damir Stojanov, dok je treći bio Đerđ Teleki. Medalje najbžim takmičarima uručio je Molna Antal – Tika, u čijem včasništvu je drugo najbolji rezultat svih vremena u maratonu koje je istrčao jedan subotičanin, 2:33:45.

15589630_10154762143548563_3787357885550139358_n

Nakon trka upriličeno je osveženje u vidu čaja, jabuka, banana i pogačica.

Sponzori humanitarne trke “Osetite radost darivanja” bili su: Led Srbija, Mini Pani, Vlama, Čikoš štamparija, a medijski sponzor Panon televizija.

Ovde možete pogledati izveštaj sa trke Panon televizije na mađarskom jeziku.

28 26 Pivarcik Mirjana z 52:00
https://www.tron.org.rs/wp-content/uploads/2016/12/15541593_10154762135628563_282116595124975364_n.jpghttps://www.tron.org.rs/wp-content/uploads/2016/12/15541593_10154762135628563_282116595124975364_n-150x150.jpgSebastian LudaićAktivnostiU organizaciji Atletsko rekreativnog kluba TRON, pod pokroviteljstvom Panon televizije, 17. decembra 2016. godine u Subotici, na kružnoj tartan stazi u Dudovoj šumi održana je humanitarna trka 'Osetite radost darivanja'. Po izuzetno hladnom zimskom danu trku od 5 krugova (oko 4850 metara) uspešno je savladalo 28 učesnika. Cilj humanitarne trke...